Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

 

Заменгоф - памятник создателб тсперанто
Пам`ятник Заменгофу в Одесі
в(ул. Дерібасовська, 3)

 

Книга об эсперанто-объектах
Kнига Гуго Роллингера
«Монументально об эсперанто»

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Дайджест Зелёный свет
"Зелене світло" - це дайджест публікацій сайту "Зелена лампа"
Докладніше >>>>

разделительная полоса

 

Володимир Олександрович Гернет

12-го липня 2011 року у приміщенні Інституту виноградарства та виноробства ім. В. Є. Таїрова була відкрита меморіальна дошка першому завідувачу Виноробної станції російських виноградарів та виноробів (1910-1921) Володимиру Олександровичу Гернету (1870-1921). Автор меморіальної дошки – молодий талановитий одеський скульптор, студент ОДХУ (Одеського державного художнього училища) Максим Бабкін (клас викладача Ю.Д. Зільберберга). Дошку встановлено з ініціативи Одеського молодіжного Есперанто-клубу «Вердажо» (кер. Т. В. Аудерська) на згадку про заслуги В. А. Гернета як піонера міжнародного Есперанто-руху та засновника першого Есперанто-клубу в Одесі (1894 рік).

Гернет - мемориальная доска в Одессе

Напис на дошці двома мовами, російською та есперанто, говорить: ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ГЕРНЕТ (1870-1929) ПЕРШИЙ ЗАВЕДНИЙ ВИНОРОДСЬКОЇ СТАНЦІЄЮ РОСІЙСЬКИХ ВИНОГРАДАРІВ ТА ВИНОРОДІВ (1910-1921) ПІОНЕР МІЖНАРОДНОГО РУХУ ЕСПЕРАНТИСТІВ

Гернет - мемориальный уголок в институте Таирова
Меморіальний куточок В.А.Гернета
в Інституті виноградарства та виноробства ім. В. Є. Таїрова

руководство Гернет - портрет На урочистому відкритті виступив директор Інституту виноградарства та виноробства ім. В. Є. Таїрова В. В. Власов (на лівій фотографії - у центрі), який надав всіляку підтримку ініціативі есперантистів, представники Інституту, а також керівники двох одеських Есперанто-клубів, «Вердажо» (Т. Аудерська) та «Біла акація» (С. Вайнблат).

Тепер Одеса належить до тих небагатьох міст у світі, де є не одне, а навіть два пам'ятні об'єкти, що належать до есперанто та Заменгофа (ЗЕО). А всього таких ЗЕО у світі понад тисячу. До книги Гуго Роллінгера «Монументально про есперанто» увійшов, зрозуміло, і наш пам'ятник на Дерибасівській, 3. А меморіальній дошці ще належить увійти до нового видання книги.

Т. Аудерская

P.S. На зборах, присвячених відкриттю товариства "Есперо", В.А. Гернет виконував обов'язки секретаря, зробив доповідь на есперанто про значення мови есперанто та зачитав привітання Одеському відділенню від Заменгофа, з яким вів особисте листування. Також В.А. Гернет субсидував видання газети «Міжнародна мова», що видавалася у Швеції, та був головним редактором цієї газети.

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

     

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com