Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
о
rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

 

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

espero
  Поява першого товариства есперантистів "Есперо" в Одесі.
Досліджуємо >>

разделительная полоса

адресаро
  Список перших есперантистів Одеси, Херсона та Шабо.
Вивчаємо >>>

разделительная полоса

Kongresoj

Перший Всеросійський з'їзд есперантистів відбувся 20 квітня 1910 р. з ініціативи Всеросійської ліги есперантистів (засновник - А. А. Постніков) у Петербурзі і по суті був загальними зборами Ліги. У ньому брав участь і автор мови Л. Заменгоф. У цей час Ліга мала 30 відділень та близько 900 членів. Крім того, існувало кілька десятків есперантських організацій та гуртків, які не підкорялися Лізі.

разделительная полоса

Правління Київського товариства есперантистів “Зелена Зірка” у своєму засіданні від 19 березня 1913 р. ухвалило скликати у Києві під час Всеросійської Виставки з 4 по 6 серпня 1913 р..

Для реалізації ідеї необхідно було отримати дозвіл влади, отриманий після тривалого офіційного листування. Проте, департаменту поліції було надано вказівку перевірити делегатів з'їзду на предмет їхньої благонадійності, встановити над ними пильний нагляд, а також вести спостереження за підготовкою з'їзду, оскільки київська поліція бачила у заході приховану політичну основу. 

Робоча програма з'їзду передбачала основну та розважальну частини. 

Офіційна частина програми включала такі вопросы:
1.Открытие з'їзду.
2.Доповіді з таких тем: викладання есперанто у державних школах; видання та продаж книг на есперанто; організація російських есперанто-інститутів; організація російських конгресів.
При цьому зазначалося, що вимовляти доповіді та вести дискусію дозволяється лише двома мовами – російською та есперанто. Тому потрібно було подати до 2 серпня тези майбутніх доповідей обома мовами. 

Розважальна частина складалася з наступних заходів: вечірнє відвідування Всеросійської виставки; другий візит на виставку (вдень); дві екскурсії містом відповідно до розробленого раніше плану з метою ознайомлення конгресантів з усіма визначними пам'ятками, що мають історичну чи художню цінність; прогулянка по Дніпру; симфонічний концерт у саду.

Во Втором Всероссийском съезде эсперантистов приняли участие делегации от многих эсперантистских обществ и групп России: из Ашхабада, Астрахани, Лодзи, Серпухова, Екатеринослава, Москвы, несколько делегатов из Петербурга. Открытие съезда состоялось при 100 участниках.  

 

 

Дайджест Зелёный свет
Зелене світло - це дайджест публікацій сайту "Зелена лампа"
Докладніше >>>>

разделительная полоса

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com