Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади :::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Світ у краплі води

Біолог Тетяна Аудерська у цікавій формі розповідає про світ водних мешканців - крихітних живих істот, яких можна побачити лише у мікроскоп. Цей світ знаходиться поруч із нами, але ми не бачимо його.

книга Мир в капле воды"Ми живемо у кам'яному столітті. Виходячи з кам'яних будинків, ми потрапляємо на кам'яні вулиці, де часто немає нічого живого – ні дерев, ні трави, ні кущів, ні тварин. Тільки машини пролітають зі свистом.

Наше століття можна назвати також залізним. Вдома – каміння, на вулиці – залізо. Так, і звичайно - пластмаси, синтетика скрізь: у меблів, їжі, одязі. Чи можна назвати наш вік синтетичним?

Основний вид живих істот у місті – людина. По задвірках, підвалах, горищах, на дахах і в ущелинах стін ховаються синантропні види: кішки, собаки, голуби, щури… У деяких будинках живуть у неволі змії, крокодили, черепахи та кастровані кішки, які ніколи не виходили на вільне повітря. В акваріумах тримають риб: це зараз «престижно».

"... життя води тиха. На її гладкій поверхні відбиваються хмари, що біжать; то з'явиться бриж від вітерця, то кола від сплеску великої риби ... А в глибині води, в її товщі, в кожній її краплі кипить те ж напружене життя, що і на суші. Багато тисяч істот борються одна з одною за існування, проте утворюючи у своїй сукупності єдине гармонійне ціле... "

Auderskaja

Книга перекладена мовою есперанто, що дозволило багатьом закордонним фахівцям ознайомитись із її змістом. Ось що пише Керстін Родін (Швеція):
Автор, біолог за фахом, у цій книзі хотіла б поділитися з нами своїми знаннями про природу та своєю любов'ю до неї. Адже природа – це середовище, в якому ми всі живемо.
Прекрасно оформлена, різноманітна за змістом книга Тетяни Аудерської «Світ у краплі води» обов'язково має привернути увагу читачів. Безліч докладних, пізнавальних ілюстрацій у ній показують усе багатство життя, що у краплі води. Автор час від часу переходить від чистої біології до філософських та культурно-історичних узагальнень,як, наприклад, у розповіді про «білих скелях Дувру», які здаються нам такими потужними та величними, хоча вони з'явилися в крейдяному періоді із залишків раковин мікроскопічних істот.
Мова книги ясна, як і має бути у науково-популярному виданні. Але, зрозуміло, автор має користуватися науковими термінами там, де цього вимагає тема викладу. У книзі всі ці терміни пояснені у спеціальних виносках. В останньому розділі книги показаний процес самоочищення води як надія на майбутнє нашої планети.

Купити книгу " Світ у краплі води " можна в магазині "Книги" (Одеса, вул. Єврейська, 10)
або
замовити за тел.: + 38 093 02 355 15 , електронною поштою verda99@mail.ru

Вартість книги " Світ у краплі води " - 100 грн. + вартість доставки за розцінками "Нової пошти".
Можливі інші варіанти доставки.

 


 

 

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки::
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com