Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

 

strigo

разделительная полоса

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

pupo lico

разделительная полоса

serpento origami

разделительная полоса

roso origami

разделительная полоса

Як море переплисти

Між словами та справами лежить море

origamiМайже півтора століття есперантисти чекають на виконання мрії — остаточної перемоги Есперанто (еспер. Fina Venko). Чекають, образно кажучи, сидячи на березі моря. Минають пори року, роки, покоління... Але вони весь час чекають, чекають, чекають, коли перемога прийде сама собою.

На щастя, досить часто зустрічаються есперантисти, які не хочуть чекати біля моря погоди або стояти на сцені, вигукуючи гасла, вони просто роблять свою роботу для есперанто. Їх, цих есперантистів, які безкорисливо пропагують та викладають есперанто, я називаю апостолами. Зараз я хочу розповісти про одного із них.

larisa osadcukНещодавно я познайомилася в інтернеті з Ларисою Осадчук, дуже чарівною жінкою, інструктором орігамі, що володіє мовою есперанто. Під час своїх майстер-класів з орігамі для носіїв есперанто (в ZOOM) Лариса одночасно спілкується з людьми, які хочуть вивчати орігамі, але не говорять есперанто. 

О!! Треба бачити, як жваво та весело вона веде майстер-класи, як жонглює мовами: російська, українська, есперанто... Згодом усі присутні, які не говорять есперанто, починають розуміти цю мову. Ви думаєте, що ці майстер-класи лише для дітей? Ви не праві. Тут беруть участь люди різного віку, професій та статі. Чому? Що привабило всіх? 

Лариса, ваша студія-майстерня орігамі (EsperOri) відрізняється від інших насамперед наявністю трьох цікавих блоків - не тільки орігамі. Перший блок – популяризація науки та техніки. Одного разу, наприклад, Ви розповідали про зірки та чорні діри, наступного разу — про гіроскопи тощо. Як це пов'язано з орігамі і як ви до цього прийшли? 

Орігамі дає привід поговорити різні теми, тк знаходить застосування у різних сферах людської діяльності: у науці, техніці, архітектурі, дизайні, педагогіці та арт-терапії (у двох останніх як невербальний засіб спілкування). У разі спрацювало асоціативне мислення. Модель-трансформер "Зірка-Кільце" навіяла думка про зірки та чорні діри: зірка, вибухаючи, перетворюється на чорну дірку, а та, у свою чергу, поглинає зірки.

origami

Про орігамі. Ні для кого не секрет, що орігамі це традиційне японське мистецтво, що класичних японських фігурок всього 200. Однак постійно з'являються нові форми. Чи складно вигадати, як скласти щось незвичайне? Як ви це практично розумієте?

sovaОрігамі – це універсальний паперовий конструктор, що базується на принципах необхідного та достатнього. Різноманітність форм досягається мінімумом коштів, – комбінацією складок за двома лініями: "гора" і "долина". В орігамі панує точність, результат досягається швидко (найчастіше), нагадує фокус і викликає радісне здивування. Коли я почала вивчати єсперанто, то побачила, що цей мовний конструктор має багато спільного з паперовим конструктором – орігамі. А нових моделей за останні десятиліття придумано стільки, що "не вистачить життя людського, щоб їх лише перерахувати" (чиєсь дуже влучне визначення, на жаль, не знаю, хто автор).

Третій блок навчання – вільне спілкування. Так, я знаю, що ви постійно все перекладаєте під час майстер-класу з орігамі. Це весело та корисно. Але потім... Під час третього блоку? Відсутність спільної мови не заважає вашим учням?

Учебник эсперанто, ЮнусовЗвичайно ж, думка про те, що спільна мова необхідна, напрошується сама собою. І багато хто з викладачів орігамі, "ще не есперантистів", готові вчити есперанто. Вступний експрес-курс почав для них Ахман Юнусов, досвідчений викладач есперанто з Дагестану. А поки що, під час "третього блоку" ми з іншим чудовим есперантистом, викладачем італійської зі Словенії, що грає на гітарі, співаємо пісні на Есперанто

Якщо хтось хоче приєднатися до вашої майстерні-студії орігамі, де він може знайти її в Інтернеті?

Повідомлення про наші заняття можна знайти у фейсбуці, ми публікуємо їх у різних есперанто-групах разом із чарівними афішами, які створює Карлос Олівейра, талановитий оригаміст та есперантист із Бразилії. 

разделительная полоса

Примітка. Майстер-клас з орігамі з Zoom-підтримкою від IREA (Іранської есперанто-асоціації) проводиться щонеділі з 18.00 до 19.30 за UTC. Посилання ви зможете знайти у неділю на сторінці https://eventaservo.org/
Перекласти українською (або будь-якою іншою) мовою: На сторінці клацаєте правою кнопкою мишки і в табличці вибираєте потрібну мову.

Для детей в Телеграмме есть группа ОРИГАМІ ДЛЯ ДІТЕЙ. Присоединяйтесь

разделительная полоса

Тетяна Михно (Sageto)

 

разделительная полоса

 

origami

разделительная полоса

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com