Зелёная лампа
Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто

esperanto rusa lingvo

   
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Федір Олександрович Бартенєв

Бартенев Федор Александрович, 1935

Федір Бартенєв народився 1916 року в місті Нальчик у дуже благополучній у всіх відносинах сім'ї ректора Ростовського університету (пізніше — засновника Казахстанського університету) Олександра Миколайовича Бартенєва.

Свої шкільні роки Федір провів у Московській дослідно-показовій школі-інтернаті імені Радищева - чудовій школі-комуні, що втілила в собі риси єдиної трудової школи, яка стала творчою лабораторією для політехнічної освіти, що практикує зв'язок навчання з життям, працею.

Бартенев Федор Александрович - мемориальная доска

У цей час Федір, як і багато його товаришів, захопився вивченням есперанто, почав листування із зарубіжними однолітками, чиї листи пізніше він зберігав протягом багатьох років, наражаючи себе на неабияку небезпеку (так, бували такі часи). Ці листи, цікаві як історикам, а й просто допитливим, послужили основою майже детективного дослідження. ( Німеччина - СРСР, СРСР - Німеччина. 1932 рік ).
Листування припинилося, коли «настали інші часи» і в Німеччині, і в Радянському Союзі.

Однак життя тривало. В 1939 Федір Олександрович з відзнакою закінчив фізико-математичний факультет Московського педагогічного інституту ім. К.Лібкнехта і отримав направлення на роботу до Іркутська. Звідки 1941 року разом зі своїми учнями вирушив на фронт.

Після війни Олександр Федорович викладав у різних школах Євпаторії. Заснував школу юних математиків, брав участь у відкритті математичних класів.

За свою педагогічну діяльність Ф.А.Бартенев був нагороджений орденом Леніна, шістьма медалями, зокрема і медаллю А.С. Макаренка. Ф.А.Бартенєв - заслужений учитель УРСР (1966 рік. Почесний громадянин Євпаторії (1977). Його ім'ям названо вулицю. 

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки::
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com