Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Бокарьов Євген Олексійович

Бокарьов Євген Олексійович (1904-1971) — радянський лінгвіст, дослідник дагестанських мов, есперантолог, упорядник найбільш повних словників, що неодноразово перевидавалися: російсько-есперантського і есперанто-російського. Як стверджує Вікіпедія, Бокарьов Євген Олексійович народився в селі Середній Єгорлик, Медведінський повіт, Ставропольська губернія, Російська імперія. Середню школу закінчив у 1922 році в с. Середньо-Єгорлицькому.
С начала 1921 года одновременно с учёбой начал работать учителем в начальной школе. Был призван во флот, служил с июня 1941 года по июнь 1946 года. 11 сентября 1941 года был тяжело ранен. Нараждён орденом Красной Звезды, имеет орден Трудового Красного знамени, медали.
У 1957 року Бокарьов брав участь у підготовці VI Міжнародного фестивалю молоді та студентів (Москва) — керував організацією зустрічей есперантистів різних країн. Після завершення фестивалю відродився есперанто-рух у Радянському Союзі (після розгрому Союзу есперантистів у 1937-38 р.р. та багатьох років замовчування).
Бокарьов багато зробив для офіціалізації есперанто в СРСР: при Союзі радянських товариств дружби та культурних зв'язків з народами зарубіжних країн (СЗОД) була утворена Комісія з міжнародних зв'язків радянських есперантистів, довгий час єдина офіційна організація есперантистів країни. Бокарьов був головою цієї комісії з її заснування до смерті.

Цікавий момент із спогадівА.І.Масенко: «Мій найперший вчитель у школі Батирьов Григорій Іванович (1898 року народження) теж родом із цієї самої Піщаної балки. І сім'ю Бокарьових добре пам'ятав. Не самого, звісно, Євгена — той ще був дуже малий, а всю родину. Говорив, що це була дуже освічена сім'я, яка займалася просвітницькою роботою, — були вчителями ще в дореволюційний час». Чому йдеться про село Піщана балка? Хоча Вікіпедія і стверджує, що Бокарьов Євген Олексійович народився в селі Середній Єгорлик, в інших джерелах повідомляється, що в Пор. Єгорлик родина Бокарьових переїхала після революції.

   

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

 

 

 

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com