Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампаразделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Юхим Семенович Зайдман: Організація есперанто-зустріч у Криму

вместе

У 2008 році ми спільно з новосибірським есперанто-клубом (кер. Є. Арбекова) організували міжнародну есперанто-зустріч RA-IET - Internaciaj Esperanto-Tagnoktoj (Кримські Есперанто-Дні та ночі) на мисі Тарханкут, на самому заході півострова. Я довго шукав місце для цієї зустрічі на східному узбережжі Криму з прийнятною ціною проживання, невеликою передоплатою та можливістю ставити намети неподалік турбази. А потім почув про турбазу «Ракета» на Тарханкуті, яка підійшла за всіма параметрами.

Загалом Тарханкут — це степовий посушливий район Криму, але ця турбаза була справжньою оазою. Поруч, всього за 100 метрів, дикий пляж, а намети дозволили поставити на території турбази. За 400 метрів від турбази був чудовий пісочний пляж у районі відомого курортного селища Оленівка. Там досі знаходиться затоне іноземне судно, яке зазнало аварії в шторм. Екіпаж судна евакуювали, а коли наступного дня моряки повернулися на корабель, там не лишилося нічого цінного. У зв'язку з цим згадали, що за часів Катерини Другої до Оленівки посилали грабіжників...

На зустрічі разом із дітьми було 180 есперантистів з України, Росії, Польщі, Франції, Німеччини та Італії, один із них — гість із Польщі, Ірек Бобржак, організатор новорічних молодіжних зустрічей есперантистів у Польщі та Німеччині, учасниками яких ми були щорічно.

vstre
 
фото - irek
Ирек Бобржак из Польши

Основні екскурсії були на Джангул та Малий Атлеш. Біля Великого Атлеша під водою на глибині 12 метрів знаходиться Підводний музей. На початку перебудови, коли зносили пам'ятники та викидали статуетки вождів та знаменитостей, донецький аквалангіст Володимир Боруменський заснував у цьому місці алею, встановивши там погруддя видатних більшовиків. Згодом він із іншими аквалангістами додав алею видатних людей.

Задовго до початку зустрічі ми отримали дозвіл на відкриття у Підводному музеї алеї есперанто за умови, що від початку там буде не менше двох бюстів. Найкращий ялтинський скульптор С.Т.Федоров за нашим замовленням створив два погруддя: Л.Заменгофа та сліпого мандрівника, письменника, есперантиста Василя Єрошенка.

skulptisto
В мастерской скульптора С.Фёдорова
 
Ерошенко
В. Ерошенко
 
Заменгоф
Л. Заменгоф

Зануренням бюстів займалася ціла бригада аквалангістів, включаючи члена нашого клубу Максима Галичина, під керівництвом майстра спорту Ірини Петрової.

перед погружением
Перед погружением бюстов. Первый слева - Виталий, директор турбазы РАКЕТА
 
smi
Интервью для крымского СМИ
voda
 
alea
Подводный музей, аллея Эсперанто

У 2010 році ми знову об'єдналися з новосибірцями та організували другу зустріч RA – IET.

RA – IET

На цій зустрічі занурювали третє погруддя — шведа Вальдемара Лангле, першого есперанто-мандрівника, друга Льва Толстого. Але про нього буде пізніше, в розповіді про те, як я став істориком. Занурення погруддя знімало телебачення, цього разу погруддя занурював німецький есперантист Ерік Раденмахер, частий гість Е-зустріч у Росії.

Langle
Презентация бюста Лангле
 

kater

atle
Атлеш
ugol
Тарханкут - Чёртов угол

У 2011 році Київ приймав 67-й Міжнародний молодіжний Е-конгрес, після якого до Ялти прибули караваном понад 30 есперантистів із 13 країн. У зв'язку з цим вирішили провести фестиваль «Velura sezono-14». У програмі фестивалю було відвідування органної зали та зустріч із його творцем Володимиром Хромченком. Концерти органної музики були традиційним заходом фестивалів із самого початку, коли Володимир Хромченко за 7 років створив своїми руками перший у Ялті орган у музичній школі. Е-театр «Імпровізо» показав кілька постановок.

Іншим важливим заходом став у 2012 році SAT-конгрес. SAT (Всесвітня Позанаціональна Асоціація) поєднує лівих есперантистів, до Другої світової війни це була велика асоціація робітників-есперантистів. Приїхали переважно французи та іспанці. Саме на конгресі я познайомився з Рафаелем Гонсалесом та запросив його волонтером до Ялти. Павло Можаєв виступив із піснями на есперанто, а есперанто-театр «Імпровізо» показав кілька постановок у дворі чеховської Білої дачі.

85sat
 
sbor
sbor2Участники SAT-конгресса на Белой даче А.П.Чехова.
 
prog
Экскурсия по эсперанто-местам в Ялте
     

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com
 

разделительная полоса