Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

3-й віртуальний Конгрес Всесвітньої Асоціації есперантистів

3-й виртуальный конгресс эсперантистовПриєднатися (esperanto)

Статистика знає все: як багато людей живє на нашеї планеті, якої їжі віддають перевагу іспанці, які пісні полюбляють японці, яку автівку найчастише купують в Канаді ... Тількі на одне запитання не може відповісті всезнаюча статистика: скількі у світі є есперантистів?

Перша проблема полягає в тому, кого можливо вважати есперантистами?
1.Якщо людина вивчила есперанто або перебуває в процесі вивчення, відвідує будь-які есперанто-заходи, читає есперанто-літературу або есперанто-новини ... Безперечно, (він) вона — есперантист.
2.Попытки подсчитать количество эсперантистов предпринимались неоднократно. Разрыв в числах колоссальный: от нескольких тысяч до нескольких миллионов. Спроби підрахувати кількість есперантистів робилися неодноразово. Розрив у числах колосальний: від кількох тисяч до кількох мільйонів.

Все ж таки с настанням комп'ютерної ери з'явився невеликий шанс уточнити дані. Вже в третє проводится Віртуальний есперанто-конгрес. Здається, хоч раз протягом Конгресу кожен есперантист повинен відвідати захід, що ого цікавить - диспут, лекцію, концерт, зустрітися з далекими друзями. Тому лист учасників Конгресу — відправна точка мого дослідження.

23 листопада 2022 року до Конгресу приєдналося 1437 осіб. Однак ця кількість викликає сумнів. Занадто багато імен “Kasita” (заховано) з країни “Kasita”, причому йдуть вони одне за одним — так не буває, коли хтось справді не хоче згадки свого імені.
Отже 1437 людей мінус 226 невідомих (дякую, Martin Rue - https://vk.martinrue.com/) = 1210
Замало. Ви запевнятимете, що не всі есперантисти є членами, УЕА, не всі захотіли піти, не всі мають можливість ... Нехай так. Просто погоджуся, що їх дещо більше.

Приєдналися учасники із 86 країн. Окремим пунктом мого мини-дослідження е кількість есперантистів з України. Сумно... Я нарахувала лише 8 осіб.

Отже, мої враження.
Примітка. Не завжди є можливість бути присутней на заході, що цікавить, через постійні відключення світла, але я постараюся відвідати так багато наскільки це буде можливо і написати свої враження.  

Так, припущення справдилося. На жаль. Три дні вся Україна була без електропостачання, без телефонного зв'язку і навіть без води після масованого обстрілу з боку Росії. Конгрес для мене було втрачено.... 

разделительная полоса

 

Рік тому завершив роботу 2-й Віртуальний Конгрес есперанто. Був час згадати все, що вразило мене

 

 

разделительная полоса

разделительная полоса

Дайджест Зелёный свет
"Зелене світло - це дайджест публікацій сайту "Зелена лпмпа"
Докладніше >>>>

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки::
Flag Counter

разделительная полоса

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com