\
Зелёная лампа

Verda lampo - Зелёная лампаразделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Цікавий збіг

kato en sako

Я зазвичай читала книги на есперанто нерегулярно, бо не вистачало часу (як я думала). Однак виявилося, що я дурила сама себе. Я брала участь у ювілейному 60-му есперанто-сумо та зрозуміла, що я можу знайти час для читання 7 сторінок щодня.

В есперанто-сумо (листопад, 2019) я вирішила читати книгу La kato en la sako . Десять новел та віршів різних авторів на есперанто. 1980. Hungara.

У той же час я прочитала в журналі «Esperanto» (№ 11, 2019), що відомий іспанський (галісійський) письменник і перекладач Suso Moihos [Сусо Муіньос] отримав першу премію – премію Luigi Minnaja – за есе «Koд "Кота в мішку" "», Автор - Mason Stuttard.
Це повідомлення розбудило мій інтерес до оповідання, есе та автора есе.

«La kato en la sako» - коротка, проста, весела, навчальна розповідь. Йдеться у ньому діях юнаків-моряків і кота проти поліцейського, як вони обманюють його. На перший погляд це – читання для дітей чи початківців есперантистів Так! Але Suso має свій погляд і вміє читати "між рядків".

Есе "Kodado en "La kato en la sako"" (опубліковано в "Belarta rikolto 2019" ) спонукало мене перечитати розповідь "іншими очима" і розділити думку Suso.

moinhosЯ написала Suso і запитала:

- Чому Ви згадали таку стару розповідь Kato en la sako, коли вирішили писати есе?

Suso відповів:

- Коли я вперше читав новелу "La kato en la sako" Mason Stuttard, я знайшов її дуже цікавою для аналізу через незвичайну для есперантської художньої літератури призму. Ще до цього я ісдедував збірку віршів  "Жага", Tарконі з подібної точки зору: сексуальна орієнтація автора, нехай і завуальована, проте впливає на структуру тексту і дозволяє знайти підтвердження цьому. Результатом було рішення перечитати книгу "іншими очима" поглядом – і нетрадиційна сексуальна орієнтація автора виявляється ключем до розуміння твору.

Примітка. Кількість учасників Beletraj Konkursoj 2019 була рекордною. Більше їх очікувано змагалися у галузі " Поезія " . У галузі "Есе" конкурували автори з 7 країн. З них Suso Moinhos отримав першу премію – premin Luigi Minnaja – за есе Kodado en La kato en la sako Mason Stuttard. І другу премію за есе "Стереотипні порівняння в есперанто".

***

Laminarioj - libro

Пізніше я вивчила інформацію про Suso Moihos і знайшла безліч згадок про його книгу “Laminarioj“ (паперову версію можна замовити в службі Libroservo):
Suso Moinhos - Patrino maro https://www.youtube.com/watch?v=Ymd400GQZ2w
Suso Moin Muta https://www.youtube.com/watch?v=jsRwaQrzfaQ
Suso Moinhos – Elvomo https://www.youtube.com/watch?v=unoNmvXhRhM

Докладніше про Suso Moinhos

 

разделительная полоса

.Татьяна Михно

 

 

 

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки
Flag Counter

разделительная полоса

Дайджест Зелёный свет
"Зелене світло” - це дайджест публікацій сайту "Зелена лпмпа"
Докладнише >>>>

разделительная полоса

разделительная полоса

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com