Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампаразделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Юхим Семенович Зайдман: Клубна робота

Це дуже велика тема, що у 2017 році ялтинці відзначили 40-річчя есперанто-клубу. Тому окремо виділено розповіді про організацію зустрічей у Криму та поїздок за кордон.

Перші клубні збори проходили у Гірському клубі. Основним напрямком діяльності нашої молодіжної групи був туризм та есперанто-курси.

Якраз у той час у різних містах Криму з'явилися люди, які вивчають есперанто заочним курсом Бориса Колкера, і я організував першу кримську есперанто-зустріч у Форосі на природі.

Коли на базі цього гурту з'явився клуб, основними напрямками його роботи стали організація фестивалів «Velura sezono» та поїздки до молодіжних таборів есперантистів.

Після закінчення перебудови популярними стали поїздки у квітні на популярний одеський фестиваль «Гуморина». Зустріч ялтинці та одесити організовували спільно. На фестивалі у демонстрації брала участь колона есперантистів. Есперантисти під час Гуморини завжди відвідували погруддя Заменгофа на Дерибасівській, 3.

приезд в Одессу
Приезд ялтинцев в город-герой Одессу
 
ofis
Ялтинские эсперантисты — участники одесской «Юморины»
apud busto de Zamengof
Возле бюста Л.Заменгофа
 
apud duk
Возле Дюка

Цікавими були зустрічі під Полтавою, які організував Володимир Сорока.

Надалі з'явилася можливість відвідувати міжнародні зустрічі есперантистів. Ялтинський Е-клуб «Теро» організував при Гірському клубі секцію есперанто-туризму, яка займалася поїздками за кордон та автобусними екскурсіями Кримом, багатим на природні та історичні пам'ятки.

afis
 
emblemo
 
diplom

Згодом стало важко організовувати курси через стереотипне мислення, що посилилося: англійська мова — міжнародна, есперанто — мертва. І це в той час, коли при клубі був Есперанто-театр, який гастролював Європою з показом вистав з розповідей Чехова. Такого не міг дозволити собі жоден аматорський театр у Ялті. Але як довести до студентів інформацію про есперанто, якщо вони просто не приходили на зустріч із есперанто-клубом. Виходило замкнене коло.

І тоді я ризикнув запросити до Ялти волонтером викладача есперанто з Іспанії Рафаеля Гонсалеса, який розробив «метод жестів», що дозволяє викладати у різних країнах без знання мов цих країн. Рафаель півроку викладав англійську та есперанто в Китаї «прямим методом.

Прецедентів на Україні та в Росії не було, ми не знали, як забезпечити житлом та харчуванням волонтера. А виявилося просто. Ми легко знайшли 10 людей, які бажають вивчати іспанську за половинну ціну, і організували зустріч з Рафаелем в Університеті, на яку прийшли студенти. Це виявилося достатнім, щоб набрати 20 осіб на Е-курс. Обидва курси дозволили забезпечити проживання та харчування.

А потім я організував турне Рафаеля з демонстрацією його уроку містами: Сімферополь, Харків, Полтава, Одеса.

Rafael
 
edukado
на набережной
Ефим Зайдман,
Рафаэль Гонзалес и Дмитрий Добыкин из С.Петербурга

Читати далі — Організація есперанто-зустріч у Криму

Повернутись до змісту

     

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки::
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com
 

разделительная полоса