Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
   
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Юхим Семенович Зайдман: Організація поїздок за кордон

Ще одним видом роботи клубу була організація поїздок на закордонні есперанто-зустрічі та фестивалі. Я ніколи не користувався для цього турфірмами. Ми завжди їздили на запрошення організаторів есперанто-зустріч та фестивалів, оскільки вони були міжнародними, з безкоштовними шенгенськими візами. А якщо додати, що часто після зустрічей есперантисти подорожували автостопом, то ці поїздки, по праву, можна вважати вільними.

Найчастіше я організовував поїздки на новорічні молодіжні зустрічі, які по черзі проводили польські та німецькі есперантисти.

Таких поїздок було багато, але я зупинюся лише на кількох із них. Новорічна зустріч JES (Junulara E-semajno) 2008-2009 року проходила у Словаччині. Запам'яталося сходження на гору Полуниця у високих Татрах, на вершину якої, за традицією, есперантисти з різних країн приносили каміння.

Восхождение
Экскурсия и восхождение на гору Полудница
(Словакия, Татры)
 
exfcnybrb
Участники JES (Словакия, 2008-2009)

Після цієї зустрічі ялтинці відвідали Відень, де ми розбилися на групки по кілька людей і мешкали у місцевих есперантистів. Один із них, емігрант із Ірану, таксист, великий аматор танців, возив наших дівчат на танцювальні вечори до австрійського клубу. У Відні відчувається колишня міць Австро-Угорської імперії. Завітали до пам'ятника Штраусу, двічі ходили до знаменитої віденської Опери, квитки на гальорку в якій коштували всього три євро (стільки ж, скільки хліб у магазині). Вразив нас «Ідеальний дім» незвичайного австрійського архітектора та художника Фріденсрайха Хундертвассера.

Памятник Штраусу
Памятник Штраусу (Вена)
 
авситр Вена, Австрийский клуб
zritel
За 3 евро на галёрке

Мене у Відні найбільше цікавив Міжнародний есперанто-музей, оскільки задовго до цього я зайнявся історією есперанто-піонерів. Директор музею за попередньою домовленістю прийняв нашу групу та сам провів екскурсію залами музею. Крім цього в читальній залі я мав можливість ознайомитися з документами, підшивками старих газет зі статтями на тему, яка мене цікавить.

венский музей Здание Музея эсперанто
 

kabinet

vitrin

vena

Інша зустріч проходила у невеликому курортному містечку Бург за дві години їзди від Берліна. До столиці Німеччини ми прибули великою групою та розмістилися в Есперанто-дому. Ірина Герасимова, есперантистка з Гурзуфа, яка навчалася у Берліні та жила в цьому будинку, спочатку провела пішохідну екскурсію містом, а потім, як продовження екскурсії, показала нам нічне місто з вікон двоповерхового тролейбуса, що ходить круговим маршрутом у центрі міста. По дорозі назад з Бурга ми також зупинялися в Есперанто-домі.

Невелике містечко Бург вразило нас наявністю великого аквапарку, частина басейнів якого були просто неба. Програма зустрічі як завжди була різноманітною та цікавою.

У концертній програмі зустрічі було багато співаків та рок-ансамблів, і, звісно, ??наш есперанто-театр також виступав там.

Були пішохідні екскурсії мальовничими околицями та автобусні до найближчих містечок.

На зворотному шляху ми затрималися в Берліні на три дні, хтось із наших ялтинців поїхав до Дрездена, хтось у Потстдам. Декілька людей поїхали автостопом в інші європейські країни.

vena
Ялтинці у Берліні біля Есперанто-будинку

 

Читати далі — Як я став есперанто-істориком

Повернутись до змісту

 

     

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com
 

разделительная полоса