Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
одеський есперанто-гурток для дружнього спілкування

разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

 

Кілька років тому я написала книгу про історію своєї сім'ї та подарувала її всім родичам:

histori de mia femeli
 list11 histori de mia familio
 list13 histori de mia familio
 list14 histori de mia familio

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Тeтяна Миколаївна Михно

mihno2020Есперантист я зовсім молодий — два роки.

Моя перша спеціальність – геологія. Я жила і працювала у багатьох куточках Радянського Союзу: Якутія, Казахстан, Забайкалля, Кавказ, Україна...
Скрізь у мене лишилися друзі. Після розпаду Радянського Союзу я займалася рекламою, мала своє маленьке рекламне агентство, видавництво.

Про існування есперанто знала ще зі шкільної лави, але вивчити його не було можливості: жодної інформації про курси мені не траплялося. Навіть в інтернеті інформації російською чи українською мовами не було. Есперанто пішло у «підсвідомість».

2014 року я купила садибу в селі і переїхала туди жити. Так цікаво було мені займатися садом, городом, вирощувати курей та кіз. Але що робити взимку? Я їздила в Одесу, щоб побувати в театрах, на виставках, зустрітися з друзями.

Але одного разу на початку 2018 року знайшла сайт Lernu.net, на одному диханні пройшла всі уроки. Після цього багато читала, слухала підкасти та радіомовлення.
І в серпні 2018 року поїхала на Конгрес до Лісабону . Конгрес мене вразив: безліч людей, які спілкуються на есперанто! Я відловлювала «жертв», здебільшого таких же есперантистів-початківців, як я, і ми, перебиваючи один одного, говорили, говорили, говорили...

Чому так мало людей використовують есперанто? Багато хто навіть не підозрює про його існування. Все дуже просто: есперантисти самі побудували навколо себе бар'єр і живуть своєму вузькому світлі: сайти, журнали та газети, конгреси — тільки на есперанто + жодної ефектної та ефективної реклами мови. Неесперантистам до того кола увійти дуже складно.

Тому й вирішила я створити цей сайт — мовою, зрозумілою та використовуваною оточуючими. Для тих, хто хоче вивчати есперанто, та для тих, хто цьому сприяє. Знайшлися в Одесі люди, які знають есперанто, проте не готові його викладати, а також організовувати не лише есперантські, а й спільні заходи.

Я сама добре читаю есперанто-літературу, більш-менш добре пишу на есперанто, але є проблеми зі спілкуванням: усі мої подружки — кури та «козушки». )) Не представляю я інтересу для досвідчених есперантистів як есперанто-співрозмовник.


Мої сайти (російська мова)::
Одеський портал (визначні місця, топоніміка, цікаві події) — https://odportal.com.ua
Світ здоров'я та краси
Освіта для всієї родини
Двомовна  «Зелена лампа» — https://verdalampo.info

18.08.2019

 

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:
:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com