Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампа
разделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

 

Кілька років тому я написала книгу про історію своєї сім'ї та подарувала її всім родичам:

histori de mia femeli
 list11 histori de mia familio
 list13 histori de mia familio
 list14 histori de mia familio

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Тeтяна Миколаївна Михно (Sageto)

mihno2020Моя перша спеціальність – геологія. Я жила і працювала у багатьох куточках Радянського Союзу: Якутія, Казахстан, Забайкалля, Кавказ, Україна...
Скрізь у мене лишилися друзі. Після розпаду Радянського Союзу я займалася рекламою, мала своє маленьке рекламне агентство, видавництво.

Про існування есперанто знала ще зі шкільної лави, але вивчити його не було можливості: жодної інформації про курси мені не траплялося. Навіть в інтернеті інформації російською чи українською мовами не було. Есперанто пішло у «підсвідомість».

2014 року я купила садибу в селі і переїхала туди жити. Так цікаво було мені займатися садом, городом, вирощувати курей та кіз. Але що робити взимку? Я їздила в Одесу, щоб побувати в театрах, на виставках, зустрітися з друзями.

Але одного разу на початку 2018 року знайшла сайт Lernu.net, на одному диханні пройшла всі уроки. Після цього багато читала, слухала підкасти та радіомовлення.
І в серпні 2018 року поїхала на Конгрес до Лісабону . Конгрес мене вразив: безліч людей, які спілкуються на есперанто! Я відловлювала «жертв», здебільшого таких же есперантистів-початківців, як я, і ми, перебиваючи один одного, говорили, говорили, говорили...

Чому так мало людей використовують есперанто? Багато хто навіть не підозрює про його існування. Все дуже просто: есперантисти самі побудували навколо себе бар'єр і живуть своєму вузькому світлі: сайти, журнали та газети, конгреси — тільки на есперанто + жодної ефектної та ефективної реклами мови. Неесперантистам до того кола увійти дуже складно.

Тому й вирішила я створити цей сайт — не тільки на есперанто, а й мовою, зрозумілою та використовуваною оточуючими. 

Минув час. Я побувала на Північному Кавказі, де познайомилася із відомим есперантистом Масенком А.І. З ентузіазмом почала планувати інші есперанто-поїздки. На жаль! Пандемія, війна... 

mihno2023Виручає інтернет. Я відвідую багато інтернет-заходів, знайомлюся з есперантистами.
Читаю книги, зібрала непогану есперанто-бібліотечку... Спробувала взяти участь у двох літературних конкурсах, керуючись олімпійським девізом: "Головне – не перемога, а участь". Тільки в есперанто-сумо щоразу виходжу переможцем у боротьбі проти себе самої.

Як же бракує живого спілкування!

Похвалюся! ))
Нещодавно з'явилася чергова брошура із серії "Esperanto por mi", де серед портретів активних есперантистів з'явився і мій (з короткою розповіддю про мене). Дуже приємно і водночас страшно потрапити до компанії таких досвідчених та заслужених есперантистів. Тепер мені треба більше працювати для есперанто, щоб їм відповідати. Ініціатива створення цієї серії "Esperanto por mi" належить японському есперантисту Хорі Ясуо, а портрети малювала німецька художниця Helga Plotner (див. журнал "Esperanto", № 1381 (7-8), 2023).

20.06.2023

mihno2021Постійно працюю над своїми сайтами:
Тримовний (з деяких пір) Одеський портал (пам'ятки, топоніміка, цікаві події) — https://odportal.com.ua
+ Світ здоров'я та краси
+Освіта для всієї родини
+ Тримовна «Зелена лампа»https://verdalampo.info

 

разделительная полоса

 

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй::


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com