Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампаразделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

Дерево дружби

masenkoУ місті Сочі є незвичайний сад-музей "Дерево дружби". У 1934 році вчений Ф.М.Зорін, займаючись виведенням морозостійких сортів цитрусових, прищепив на крону деревця дикого лимона 45 сортів різних цитрусових. Поступово це деревце привернуло увагу, до нього почали приїжджати спеціально – на екскурсію. Приїжджали не лише мешканці прилеглих населених пунктів, а й з усього Радянського Союзу, з-за кордону. Деякі відвідувачі власноруч прищеплювали запропоновані ним гілочки цитрусових. У 1957 році три в'єтнамські лікарі запропонували називати це унікальне дерево «Дерево Дружби». Співробітники саду-музею ведуть у спеціальній книзі ретельний облік відвідувачів, які прищепили гілочки. На дереві знаходяться таблички, які повідомляють, хто і коли прищепив цю гілочку. На одній табличці – ім'я Анатолія Івановича Масенка.

Анатолій Іванович розповідає:

1966 року в Сочі проходила перша зустріч есперантистів Кавказу. Було багато цікавих подій, екскурсій, у тому числі до Дерева Дружби. У цей час тут було не одне дерево, а цілий сад. Поряд з першим уже росло близько 70 молодих деревців, привезених із різних куточків земної кулі. Після завершення екскурсії нам запропонували від імені групи есперантистів зробити пам'ятне щеплення.

Виникло питання: хто робитиме це щеплення? Серед учасників екскурсії тільки я був незрячим, тому було для мене великим сюрпризом, що всі одностайно обрали для цього мене. Я, звичайно, спочатку розгубився, захвилювався, намагався відмовитися — я ж ніколи не робив жодних щеплень... Але все ж таки мене вмовили. Отримав невеликий інструктаж, за допомогою співробітника прищепив гілочку мандарину.

І ось що сталося за 5 років. Раптом отримую повідомлення, що на моє ім'я надійшла посилка. Приходжу на пошту, отримую коробочку, розкриваю... У ній 6 мандаринчиків та записка: «Це перший врожай з вашої гілочки. Така у нас традиція: найперший урожай посилаємо тому, хто робив це щеплення».

2012 року, майже через 50 років, я знову потрапив до цього дерева. Знайшов гілочку, табличку зі своїм ім'ям. Неподалік цих дерев з'явився музей Дерева Дружби — двоповерховий будинок зі стендами про його історію, подарунками відвідувачів.

Спогади, спогади .

Перші кроки в есперанто >>>>>

Перетинаючи кордони, ламаючи стереотипи >>>>>

Коротка біографія та бібліографія >>>>>

Як з'явилася рубрика «Практикум есперантиста» >>>>>

Дерево Дружби

У житті багато цікавих занять

Вересень, 2019
Михно Т.М.

Есперанто – 125! Зустріч у Ставропольській бібліотеці для сліпих.
Виступ О.І. Масенко: на початку зустрічі – вітання та з 11-05 – спогади.

 

 

 

   

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

 

 

 

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com