Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампаразделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

У житті багато цікавих занять

masenkoУ віртуальному музеї «Історія руху незрячих Ставропілля» серед інших експонатів знаходяться і ваші деякі документи, зокрема атестат про закінчення середньої школи — з одними п'ятірками та диплом з відзнакою. Мабуть, було важко і ні на що, крім навчання, часу не вистачало?

Анатолій Іванович розповідає:

Навчався я легко, здібності були гарні. Цікавився багатьма речами, як і мої однолітки, проте було кілька таких пристрасних захоплень, що віддавав їм всього себе. Із самого початку захопився музикою – грою на баяні. Зараз я його зовсім закинув, роками до нього не торкаюся, а був час грав сольно та у складі ансамблів баяністів. Понад п'ять років акомпанував шкільному хору. Крім того, керував духовим оркестром, грав на кларнеті.

Потім настав час шахів. Ой! Сильно, дуже захопився. Не просто грав, а й усі книжки з цієї теми, які були у бібліотеці, вивчив. Ми з хлопцями ходили до клубу «Медсанпраця», грали там із зрячими. Шахи - єдиний вид спорту, де ми рівні. До закінчення школи мав перший спортивний розряд. Тоді це вважалося величезним досягненням.
Я брав участь у багатьох змаганнях у краї та в республіці. Турніри йшли чергою. 1952 року вперше взяв участь у змаганнях. Тоді далася взнаки відсутність досвіду: перші тури я лідирував, але пізніше не витримав конкуренції і у фіналі поділив 3-5 місця ще з двома учасниками.
Цікавий турнір відбувся 1955 року в Ростові, а 1956 року у Горькому зібралися найкращі команди. Наша команда Ставропольського краю посіла третє місце після Москви та Ленінграда. Довго москвичі не вважали нас за сильних конкурентів, постійно доводилося доводити нашу спроможність. І ось у 1958 році на змаганнях, які, до речі, проходили в Кисловодську, наша команда посіла перше місце.

Дізнавшись про есперанто, з головою поринув у його вивчення. І це захоплення не залишає мене все життя.

Мій помічник А.Панков забував мене до колекціонування. З його подачі і за його участі я почав колекціонувати поштові марки. Першу тему вибрав таку: видатні незрячі люди та все інше, що пов'язано з незрячими на поштових марках. У моїй колекції набралося понад 100 екземплярів марок на цю тему. Інші теми — шахи та есперанто.
Ще одне захоплення - есперанто-значки, значки міст, де я бував, значки, присвячені шахів. У колекції есперанто-значків є екземпляри, випущені нашим кисловодським есперанто-клубом «Ельбрус», організатором і керівником якого багато років був я.
Буваючи за кордоном, привозив на згадку монети різних країн.

Спогади, спогади .

Перші кроки в есперанто >>>>>

Перетинаючи кордони, ламаючи стереотипи >>>>>

Коротка біографія та бібліографія >>>>>

Як з'явилася рубрика «Практикум есперантиста» >>>>>

Дерево Дружби

У житті багато цікавих занять

Вересень, 2019
Михно Т.М.

Есперанто – 125! Зустріч у Ставропольській бібліотеці для сліпих.
Виступ О.І. Масенко: на початку зустрічі – вітання та з 11-05 – спогади.

 

 

   

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки:
Flag Counter

разделительная полоса

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:


Данную страницу никто не комментировал. Вы можете стать первым.

Ваше имя:

RSS
Комментарий:

 
 

разделительная полоса

 

 

 

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com