Зелёная лампа

Verda lampo - Зелена лампаразделительная полоса

Альтернативна міжнародна мова Есперанто
esperanto rusa lingvo    
:::: Головна :: Навчання ::: Відверто про есперанто ::: Віртуальний музей есперанто ::: Сторінки історії та спогади ::::
:::: Есперанто-події ::: Читальна зала ::: Практичне застосування есперанто ::: Персоналії ::::

 

разделительная полоса

Колекціонуємо прапори
відвідувачів цієї сторінки::
Flag Counter

разделительная полоса

Дайджест Зелёный свет
"Зелене світло” - це дайджест публікацій сайту "Зелена лпмпа"
Докладнише >>>>

разделительная полоса

Книжки В.Іванова

Ruga Geedzigho

Rugho kaj Blanko

kaj versoj.

разделительная полоса

Іванов Всеволод Павлович – L. Ivn
1904-1937

З досьє:
"Уродженець м. Одеси, викладач історії та географії неповної середньої школи 110 та 30 п.ш., який проживає на Червоній Слобідці... Син колишнього чиновника, особистого дворянина - вчителя гімназії. Російська (батько був сербом)".

Заарештований у ніч проти 1 серпня 1937 року за надуманим обвинуваченням і розстріляний як активного учасника контрреволюційної есперантської організаці.

Сестра Валентина: "Перший час після арешту брата Іванова В.П. Я багато разів ходила до в'язниці, носила братові передачу, але там нічого добитися було не можна. Якось, коли я принесла чергову передачу, то мені сказали, що мого брата немає, а куди він подівся, мені не сказали ... ". "Я змирилася з думкою, що брата Всеволода вже немає в живих, інакше він би мене знайшов "". 1960.

Штейнберг Н.С.: "Іванов був активним есперантистом, писав вірші мовою есперанто, які друкувалися мовою есперанто. У 1934 році він разом зі мною склали хрестоматію мовою есперанто. Мені відомо, що один екземпляр цієї хрестоматії знаходиться у бібліотеці Академії наук УРСР. Хрестоматія містила оповідання, вірші та інші матеріали про соціалістичне будівництво в Радянському Союзі, про тяжку потребу трудящих у капіталістичних країнах. Матеріалів антирадянського характеру у хрестоматії не було".- `1960.

Свідчення, датовані 1960 роком, отримані в результаті перегляду справ "групи Воздвиженського В.В.", тобто. через 13 років після винесення вироку та розстрілу єсперантистів

разделительная полоса

Опис книг, вилучених під час обшуку у В.П. Іванова:

книги найденные у Иванова

разделительная полоса

Чому ж були заарештовані і розстріляні саме ці есперантисти? :
Георгій Петрович Бочарів, Веніамін Вікторович Воздвиженський , Всеволод Павлович Іванов (L .Ivn), Євген Едуардович Пиль , Володимир Григорович Сутковий, Микола Юхимович Холм .

З одержаним від СБУ досьє
ознайомилася та зробила виписки
Михно Т.М. (Sageto)
Я цікавлюся історією есперантського руху в Російській імперії та Радянській Союзі, намагаюся зібрати інформацію про есперантистів того часу. Ах, які були люди!

 

 

     
 

Є що сказати?
Не гальмуй! Коментуй:

 
 

разделительная полоса

Copyright © La verda lampo . Одесса.  

Є пропозиції — пишіть: portalodessa@gmail.com